10 nippi, kuidas värske tudengina kulud kontrolli all hoida

Oled alustamas iseseisvat elu ja otsid nippe, kuidas kokku hoida? Jagan Eesti suurima rahatarkuse grupi Kogumispäeviku grupiliikmete häid ideid, kuidas tudengina toidu- meelelahutus- ja elamiskulud kontrolli all hoida.

1. Hommikul tehakse toidupoodide riiulitel kuupäevakontrolli.

Tasub välja uurida, millal Sinu kodupoes soodustusega tooted riiulisse jõuavad ja õigel ajal platsis olla. Kui riiulis jääb silma mõni tänase kuupäevaga toode, millel pole soodustuse kleepsu, tasub saaliteenindajal nööbist kinni võtta ja kleepsu peale küsida. „Mina näiteks vaatan Rimi rakendusest tooteid, mis on mõeldud kohe söömiseks. Seal näitab ka peagi aeguvaid tooteid, vahel skoorin sealt üht-teist paremat“, soovitas kogumispäeviklane.

2. Sügavkülm on Su suurim sõber.

Osta juurviljad, tükelda ja aseta sügavkülma. Sama tee ka lihakraamiga. Kui näksimisest jääb üle näiteks juustukuubikuid, pane needki sügavkülma. Kui ühel hetkel valmistad kodus pitsat või pastas, saad need hõlpsasti ära kasutada. Kui valmistoitu jääb üle või sellest saab ajutiselt isu täis, pane seegi sügavkülma, vahel on just seda üht portsjonit kiirelt tarvis.

3. Osta poest põhitoiduained.

Pood on täis suuresti rämpstoitu, mis võtab küll raha, kuid ei hoia kõhtu pikalt täis. Osta poest põhitoiduained (liha, piim, muna, köögiviljad) ja valmista toit ise.

4. Osta terve broiler ja tükelda see ära.

Tiivad, koivad, rinnafilee – pane need endale sobivate portsjonite kaupa sügavkülma. Järele jäänud rinnakust keeda puljongit. „Seda tuleb päris palju, nii et sellest saab lausa mitu suppi keeta. Üks minu sõber tegi testi, mitu toidukorda ühest broilerist saab, kokku sai lausa 11, seega ole loominguline,“ jagas teine kogumispäeviklane.

Loe edasi: https://blog.swedbank.ee/rahaasjade-teabekeskus/10-nippi-kuidas-varske-tudengina-kulud-kontrolli-all-hoida